Pulmad aastal 2020/21 - noorpaaride elu koos COVID-19-ga
On alles aasta. Kuni märtsini oli kõik veel kena ja ilus ja ning siis tuli selline külm vihmasadu, et katusealuseid jäi väheks.
3 kuud mittemidagi tegemist. Well..Õppimist ja koduseid töid, blogimist, pulmaturu tegijate aitamist ning positiivsuse süstimist. Ma olen niikuinii tulevikku vaatav inimene ja ei põe asjade üles mille üle puudub kontroll, aga sellist kogemust, kus mu valitud töö tegemine keelatud oleks, pole mul ka kunagi olnud.
Aga tühja sellest, kuidas edasi?
Edasi on tegelikult väga lihtne. Elu läheb edasi, leitakse ka vaktsiin ja ravi, ka pulmad toimuvad edasi.
Esialgu tuleb aga arvestada 100% reegleid, mida meist targemad on ettepannud - mina ei taha küll tulevikus mingi aeg uuesti kodus istuda ja mõelda, et kes see idioot oli, kes jälle viiruse valla lasi.
Minu soovitused noorpaaridele, mida ma olen ise arvestanud enda pulmade korraldamisel see aasta:
- Kasutage eestimaalasele omast "kainet talupoja mõistust" - elu ei lõppe otsa, kõik peod saab peetud ning olgem ausad - selle aasta pulmad jäävad kõikidele elu lõpuni meelde.
- Sanitaarne turvalisus olgu esimesel kohal kuni selle aasta lõpuni. Desinfitseerimisvahendid peavad olema iga külaliste laua kui ka söögilaua peal. Kui tegijad tahavad kanda maske, siis te seda ka lubate, ükskõik kuidas see ka ei lähe pulmastiilist välja. Sama kehtib ka külaliste puhul.
- Kindlasti arvestage, et kõik registreerimised ja laulatused ükskõik millistes sisetingimustes on see aasta (vähemalt mingi ajani) piiratud külaliste arvuga. Palun küsige, mis see lubatud arv on ja kuidas seda lahendada (näiteks Tartus saab saali ainult 10 inimest, paaril minu noorpaari on erinevates kirikutes lubatud laulatusele 30 inimest).
- Paluge pulmaisadel teha selliseid tegevusi, kus nende kokkupuude teiste külalistega on minimaalne. Oksjonid, viktoriinid, "tv mängude" kloonid, ametite jagamine - nende puhul on enamused külalised pulmaisast kaugemal. Miks nii? Sest külalisi te tunnete, aga see aasta ma kardan, et enamus tegijatest võtab vastu kõik tööd mõtlemata enda tervisele.Ma olen selle soovituse puhul täiesti teadlik, et mis vahet seal on, kui külalised istuvad niikuinii üksteise kõrval, aga ikkagi.
- Kui teil on kahtlusi mõne pulmakülalise tervise koha pealt - ärge palun kartke seda ka neile öelda või küsida. Ma ei palu teil öelda, et "kuule jää koju", aga miks riskida.
- Proovige võimalikult palju kasutada 2+2 reeglit tegijatega kokkusaamistel - no päris nii ei saa, aga kui saate kellegagi kokku, siis ainult nii, et olete teie ning ainult veel üks inimene.
- Peolauas paigutage inimesed selle järgi, kuidas on turvalisem - pange vanemad inimesed ühte lauda ja nooremad teise.
- Kui võimalik - kasutage ümmargusi laudu. selliseid kuhu tavatingimustes mahub 10 inimest, aga seekord paigutage ainult 6-8. Ikkagi on vahemaa suurem.
- Catering firma peab olema igaljuhul selline, kelle köök on ja inimesed on kaitstud ning kes teavad, kuidas toimetada praegusel ajal. Ärge kartke küsida ja uurida, kas see ka nii on või kuidas sellised asjad on lahendatud.
Kuidas edasi?
Kõigepealt vaadake, mis reegel võiks sobida teiega. Tehke endale selline pisike "turvaplaan" lisaks tavalisele pulmade plaanile.
Sõltub teist endast ja kui suur on teie soov riskida. Meie igaljuhul vaatasime oma pulmade planeerimisel kriitilise pilguga üle kõik erinevad pulmatükid ja jupid ning tegime need kõik enda jaoks nii turvaliseks kui vaid võimalik.
Ehk siis miks riskida, kui saama oma pulmad peetud ka nii, et kõigil oleks hea ja turvaline.
Tervitades
Virgo
Pulmad.ee