Tervitus-
Oksjoni korraldamisest ja mitte korraldamisest on minuga palju räägitud. Tihti kardetakse, et jälle tuleb tegeleda rahaga ja et miks üldse on seda vaja. Lõppude lõpuks jääb otsus noorpaarile – kas teha oksjon või mitte – kuid hästi läbiviidud ja heade esemetega oksjon lisab pulmale palju juurde.
Alustame sellest, mitu eset oksjonile panna?
Pulma-aastapäevad on eriline sündmus, mis tähistab abielu kestvust ja armastust. Kuid enamasti võetakse neid kui igavat nimetust ja keegi, ei tea misk need nimed just sellised on.
Kui olete mõelnud, kuidas erinevaid pulma-aastapäevi nimetatakse, siis alljärgnev nimekiri aitab teil leida vastuse ja paneb kindlasti ka naeratuse näole (see on meie interpretatsioon, iga üks võib veel ka juurde mõelda ja panna).
Pulmakutse - mida kirjutada kutsele kirjutada?Pulmakutse on üks esimesi teadaandeid teie imelisest päevast ning otsusest veeta oma ülejäänud elu koos ning tähistada seda fantastilise peoga. Pulmakutse annab natuke juba ka aimu peotemaatikast ning loob külalisele selle mõnusa esmase aimduse, mis teda peol ees ootab.Kuigi tänapäeva ühiskonnas on enamik asju üle läinud juba digitaalseks, sealhulgas ka pulmadega seonduv, siis õnneks trükitud pulmakutsete trend ei ole kuhugi kadumas ega vaibumas.
Ho-Ho-Ho It's Christmas Time!
Seoses Jõuludega, mõtlesin jagada teiega ühte huvitavat inglise keelset artiklit, mis sotsiaalmeedias silma jäi.
Kui sa oled suur jõulupühade entusiast ja andunud fänn ning sul on plaanis pidada oma pulmi just talvel, siis detsembri pulm võib olla just ideaalne võimalus pidada maha üks korralik jõulu-pulmapidu.
Kuidas näevad välja pulmatraditsioonid 7-s riigis ülemaailma?Kes meist ei teaks seda vana head kommet, kus pulmapäeval peab sul olema midagi uut, midagi vana, midagi laenatut ning midagi sinist, samal ajal, kui maailmas on lugematul hulgal erinevaid pulmatraditsioone, mida paarid oma tähtsaimal päeval läbi viivad.
Seda pikemat juttu, mis siin allpool nüüd tuleb, saab tulevikus võtta kui minu ja siis ka Pulmad.ee eksisteerimise alusdokumenti. See on see idee, miks mina üldse Pulmad.ee-ga tegelen ja selle üldse kunagi lõin.
Üks tähtsamaid kombetalitusi vanade eestlaste pulmadel oli tanutamine ehk linutamine- naise peakatte (linik, rätik, müts., tanu) mõrsjale pähepanemine. See tähendab, et pruudil võeti pärg peast ja pandi tanu asemele. Alles selle toiminguga muutus neiu abielunaiseks ja teda hakati pidama noorikuks. Sajandivahetusel hakkas tanutamist asendama nn. pruudipärja mahamängimine.
See lehekülg on kirjutatud inimestele, kes ei tea veel täpselt, mida võiks pulmalehele kirjutada või tahavad niisama hea kõhutäie naerda.
Kõik pulmalised ühise katuse alla !
Pulma aastapäevad ehk pulma aastapäevade nimetused.Kindlasti on teil tekkinud küsimus, et kui me nüüd siis oleme olnud abielus juba x aastat, et kuidas seda pulma aastapäeva siis ka kutsutakse? Siin on teile üks võimalikest nimekirjadest. Võimalikest sellepärast, et nimekirja lõpuosa kohta on ka suurte kogemustega spetsialistidel väikeseid erimeelsusi, aga alguse suhtes on kõik enam - vähem ühtmeelt:
Järgnev blogi on kirjutatud Nelli Kerde poolt (Kodutuli OÜ), omaltpoolt olen seda natuke parendanud ja lisanud enda mõtted.
Et siis miks on pruudiloor ja miks seda kasutada ja kuidas seda kasutada. Originaal kirjutati vanas Pulmad.ee versioonis Nelli Kerde poolt ning kasutatud on Piret Meose poolt kirjutatud artiklit, omaltpoolt olen teksti natuke korrigeerinud ja parandanud ja uuendanud.
Ehk siis pruudiloor...
Leidsin artikli abielusõrmuste traditsioonidest ja (http://www.detroitpages.com/wedding/detroit_wedding_ring.htm - aga kahjuks pole originaali enam olemas) ning tähendusest. Ehk on kasulik/huvitav lugemine :) Et kuidas mujal ja kuidas meil ja kas traditsioonid hakkavad kattuma:)
Traditsioonid pulmades - lisaks juba kirjutatule.Abielusõrmus.Sõrmuse sõrmepanek kuulub eestlaste pulmatavasse alles üsna lühikest aega, 19 sajandist. Algselt sai tseremoonialt sõrmuse sõrme ainult naine - see sümboliseeris tema kuulumist mehele. Hiljem on levinud sõrmuste vastastikune sõrmepanek.Abielusõrmust kantakse Eestis paremas käes ja enamasti on tegu ilma kivita kitsama või laiema kuldsõrmusega.
Seda on ikka küsitud, et mis vahet on pruutneitsil ja lilleneiul ning mis on nende funktsioonid. Seega, natuke lähemalt, kes on pruutneitsi ja lilleneiu.
Pruutneitsi
Kui me arutame noorpaariga pulmakorralduslikke teemasid, siis sagedane palve on noorpaarilt see, et kuidas saaks nende moodsalt tänapäevases pulmas tulla mingil ajahetkel meie esivanemate juurte juurde ning kasutada osaliselt esiemade-isade pulmatraditsioone.
Traditsioonid pulmades ehk siis pruudiröövi korraldamisest.Kõigepealt ütleme seda, et me ei soovita kunagi kellelgi pruuti röövida, sest eestlastel on komme alati kõiki asju natuke üle piiri ajada (eriti napsuselt) ning mitte teada, mis on mõistlik ja mis mitte ning kogu see lõbusana tundunud pruudirööv võib lõppeda väga õnnetult. Aga kui juba pruudirööviks läheb, on parem, kui te jälgite meie poolt kirja pandud õpetusi, et asi paremini läheks.
Pulmad on eestlaste elus olnud tähtis sündmus juba ammustest aegadest. Nende suurejoonelise korralduse ja kestuse järgi võib isegi väita, et tänapäeval pole pulmapeod samavõrd lõbusad kui vanasti. Arvukad õnne- ja viljakusrituaalid pidid sisendama abiellujatele usku, et neil on tulevikus nii majandusliku jõukust kui ka tugevad ja terved järglased.
Läbi aegade on pulmadega seotud erinevaid ebauske. Proovime siis selgitada, kust on nad tulnud ja kas uskuda neid või mitte.
Perekonnanimed
Arvatakse, et kui naine abiellub mehega, kelle perekonnanimi algab sama tähega kui temal, siis see pole hea ja ei too õnne. Samuti ei olevat hea, kui pruut harjutab oma kätt tulevase perekonnanime kirjutamisel.
Laulatussõrmus
Sõrmuse sümboolika on selle kujus: lõppematu ring tähistab igavikku. See on igavese armastuse märk, eluaegse liidu sümbol.
Eelkosjad oli väike eelkokkulepe kosilaste tulekuks. Põhjuseks oli hirm kosjade tagasilükkamise ees ja teadupärast oli kosjade tagasilükkamine oli ebameeldiv ja pilkeid kaasatoov. Eelkosjad olid kas mõni sümboolne toiming või siis päris otsene küsimine.
Kristlik laulatus, mis ametlikult kinnitas abielu, oli pulmadega üsna lõdvalt seotud. Laulatus oli kiriku poolt peale surutud toiming ja ei tarvitsenud kattuda ega kattunudki pulmadega. On üsna rohkesti teateid sellest, et pulmi peeti nädal või paar pärast laulatust; harvemini, et pulmad olid enne laulatust.
Aasta siis oli 2002, üks esimesi blogisid (mis küll ei olnud originaalis minu kirjutatud) Pulmad.ee keskkonnas vist ja muutma ei pea miskit. Aga igasugused kombestiku kirjeldused on alati ajatud - hea lugemine ka 21. sajandil. Originaal asub siin lingil.